This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

NAUCZANIE ZDALNE
  6 grupa II
INFORMATYKA

                                                                                                                                                                                                         Środa
                                                                                                                          Lekcja                                                                                                         01.04.2020
                                                                  Temat: Scratch i Prima aprilis.

Wykonaj wesoły i zaskakujący prima-aprilisowy projekt.

Internetowe zadanie domowe

Przygotuj projekt
Nazwa pliku: 6b2 Pa Login EduNect
np.
Nazwa pliku: 6b2 Pa 123456

1. Wykonaj smartfonem zdjęcie pulpitu z numerem projektu (np. 34999005) lub wyślij nr swojego projektu. (Pamiętaj!!! projekt zapisz  na  swoim scratchowym koncie.)
2. Prześlij na adres e-mail: w3wlub@gmail.com


1.04. Prima aprilis 

Jedyny dzień w roku, kiedy z poważnych przekazów medialnych można dowiedzieć się na przykład o niechybnym wyburzeniu Dworca Centralnego, wprowadzeniu podatku od prędkości Internetu, odkryciu nieznanej powieści Sienkiewicza, przejęciu Zielonej Góry przez Gorzów czy też zakupie promu kosmicznego dla polskich VIP-ów. Zwyczaj żartowania i robienia psikusów 1 kwietnia znany był już w średniowieczu, jednak do dziś nie jest znane jego pierwotne pochodzenie. Przypuszcza się, że wywodzi się on z rzymskiego festiwalu Hilaria oraz Święta Głupców, popularnego we wczesnym średniowieczu. Święto Głupców obchodzone było kilka razy w roku i stanowiło swojego rodzaju pastisz władzy (zarówno świeckiej, jak i kościelnej) – odbywały się wówczas maskarady i huczne zabawy organizowane przez żaków i kleryków. Dziś nie ma szczególnych zasad co do obchodów prima aprilis – ważne, żeby ofiara żartu dała się nabrać i żeby w miarę możliwości nie był to psikus krzywdzący. Z dawnych lat zachował się jednak zwyczaj tzw. „kwietniowej ryby” we Francji i we Włoszech – polega on na przyklejaniu na plecach „ofiary” papierowej ryby tak, by dana osoba tego nie spostrzegła. Pierwszy dzień kwietnia w Polsce jest powszechnie uważany za dzień niepoważny, do tego stopnia, że sojusz antyturecki z cesarzem Leopoldem, zawarty 1 kwietnia 1683 roku, podpisano z datą 31 marca.
1.04. Międzynarodowy Dzień Klauna

1Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
Kto nie wykonał zadania domowego z poprzedniego tygodnia klika poniżej
20200318_informatyka_klasa_6b_grupa_2
i rusza do założenia konta


12222222222222222222222222222222222222222222222